Fer Organik Polen

48,50 ₺

Fer Organik Polen saf muhtelif kır çiçeklerinden elde edilmiş olup tamamen hijyenik şartlarda tam otomatik makinelerde el değmeden ambalajlanır.

Gram
Adet

100₺ ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

GENEL BİLGİLER:

Bilinen en eski besin takviyelerinden olan poleni tarihte Yunanlı bir hekim olan Hipokrat ‘ Tanrıların ölümsüzlük yemeği’ olarak adlandırmıştır. Polen tanecikleri bitkilerin erkek üreme hücresi olup tüm kalıtım özelliklerini taşımaktadır. Arıların varlıklarını sürdürebilmesi için en önemli protein kaynağıdır.

FER POLEN HAKKINDA:

Bitkilerin erkek üreme hücresi olan ve tüm kalıtım özelliklerini taşıyan polen, protein ve vitamin yüklü rengarenk yumacıklardır. Bal arılarının çeşitli çiçeklerden topladığı polenler arının kendi ana besin maddesidir. Polen arıların büyüyüp gelişmelerini tamamlamaları, salgı bezlerinin gelişmesi için gerekli olan başlıca protein kaynağıdır. Mineral ve vitamin açısından çok zengindir. Bu bileşenlerle bir canlının büyüyüp gelişmesi için günlük alınması gereken tüm besin maddelerini yapısında bulunduran Fer Organik Polen, Organik Tarım Yönetmeliğinin tüm gereklilikleri yerine getirilerek üretimi sağlanıp bu değeri sizlerle buluşturmaktadır.

Ürünlerimizdeki "Organik" Belirtisi Nedir ?

Öncelikle organik ve organik sertifikası olmayan ürünlerimizin hepsi doğal ve kalitelidir.

Organik olarak belirtilen ürünler farklı bir üretim tarzı biçimine aittir.

Arıcılık olarak arı kovanında boya,çivi,belirli mesafeye kadar tarımsal ilaçlama,sanayi ve yol olmaması organik üretimdir.

"Organik" belirtisi  bal ve arı ürünleri çeşitlerinde farklı üretim biçimini ifade etmektedir.

KULLANIM BİLGİSİ:

Günlük olarak 1 tatlı kaşığı Fer Poleni sade tüketebileceğiniz gibi bala veya süte karıştırarak da tüketebilirsiniz.

SAKLAMA KOŞULLARI:

Kendi ambalajında oda sıcaklığında (18-22 °C) muhafaza edebilirsiniz.

UYARI:

Yüksek alerjik bünyeye sahip bireylerde arı ürünleri alerjiye neden olabilir. 1 yaşın altındaki bebeklere bal ve bal içeren ürünler yedirilmemelidir.

Ürünlerimiz Ferbal kalitesi ve tecrübesi ile Tarım ve Orman Bakanlığının Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği (Tebliğ No: 2012/58) Esaslarına ve 18.08.2010 Tarih ve 27676 Sayılı Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmelik ve ekleri’ne uygun olarak üretilmektedir. 

Yorumlar

05-05-2020

Polenin faydalari saymakla bitmez.Ustelik organik olarak bu urunu bizlere sundugunuz icin tesekkur ederim.

Düzenli olarak polen kullanan biriyim.Organik olarak bu ürünü bizlerle buluşturduğunuz için teşekkürler.

Ürün çok çabuk geldi

Yorum Yaz

Fer Organik Polen

Fer Organik Polen saf muhtelif kır çiçeklerinden elde edilmiş olup tamamen hijyenik şartlarda tam otomatik makinelerde el değmeden ambalajlanır.

Fırsat Ürünleri

aynı kategoride bulunan diğer 8 ürün: